Webinář určený pro management škol a pedagogy ZŠ a SŠ na téma:

"Noční můra policie: Odvoz žáka ze školy"

Webinář slouží k tomu, aby management škol a pedagogové znali problematiku předvádění
žáků na služebny policie k podání vysvětlení.

Ve webináři se mimo jiné dozvíte:

• z jakých zákonných důvodů může Policie ČR odvést žáka ze školy,
  • za jakých zákonných podmínek může být žák předveden k podání vysvětlení na
    policii,
  • příklady nezákonného předvedení,
  • práva žáka při dobrovolném uposlechnutí výzvy k podání vysvětlení,
  • prostřednictvím koho se žák mladší 15 let předvolává na policii,
  • v jakých případech musí žák uposlechnout výzvu k podání vysvětlení,
  • jak má vypadat zákonná výzva policie k dostavení se k podání vysvětlení,
  • o tom, že předvést žáka ze školy při splnění zákonných podmínek je téměř
    vyloučeno.

Webinář budete mít k dispozici 2 měsíce od zakoupení, přístupové údaje získáte obratem po zaplacení a můžete je sdílet se všemi pedagogy vaší školy.

Pro zájemce je možnost získat Certifikát o absolvování webináře (do poznámky stačí uvést jméno/a účastníků).

Děkuji za pro mě překvapivý webinář na téma “Noční můra policie: Odvoz žáka ze školy”. Ve webináři bylo vysvětleno, jak prakticky policie nemůže žáka ze školy odvést bez předchozího upozornění (předvolání) a bez informovanosti zákonných zástupců, popřípadě OSPODu. Prezentace a vystupování lektora bylo na výborné úrovni.
PaedDr. Alena Heršálkováředitelka Základní školy a Mateřské školy Helsinská, Tábor

Pozn.: Po odeslání objednávky Vám bude automaticky vystavena zálohová faktura.