Upřesnění pojmu „pravidelná docházka“

Od školního roku 2022/2023 je účinná vyhláška č. 111/2022 Sb., kterou se mění vyhláška č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů. Novelizací vyhlášky 74/2005 Sb. byla zpřesněna definice pravidelné docházky v oblasti zájmového vzdělávání dětí ve školských zařízeních – střediscích volného času, školních klubech a školních družinách.

Definice pravidelné docházky v aktuálním znění vyhlášky č. 74/2005 Sb., dle § 2 odst. 3 písm. b):

Pro účely této vyhlášky se rozumí:

„Pravidelnou docházkou přihlášení k zájmovému vzdělávání v rozsahu nejméně jedenkrát za 2 týdny po dobu nejméně 5 po sobě jdoucích měsíců, které není pravidelnou denní docházkou“

Definice pravidelné docházky ve znění vyhlášky č. 111/2022 Sb.:

Pro účely této vyhlášky se rozumí:

„Pravidelnou docházkou přihlášení k zájmovému vzdělávání, které není pravidelnou denní docházkou a které se koná po dobu nejméně 5 po sobě jdoucích měsíců v období školního vyučování pravidelně s výjimkou období školních prázdnin alespoň jednou za

  1. týden v rozsahu alespoň 1 hodiny, nebo
  2. 2 týdny v rozsahu alespoň 2 hodin.“

Vyhláška č. 111/2022 Sb. je v této oblasti účinná od 1. září 2022.

"Jsem plukovník ve výslužbě s 28letou praxí a svou aktivní kariéru jsem věnoval trestné činnosti mládeže jako kriminalista, vyšetřovatel a lektor na policejní škole. Ve svých knihách Policie ve škole a Policie a moje dítě se zabývám právy a povinnostmi dětí, mladistvých, jejich zákonných zástupců a škol jako institucí v případě jednání s Policií ČR. Přednáškami chci vyjít vstříc především samotným mladým lidem, aby věděli, co jim reálně hrozí a do čeho se určitě nepouštět."

Stáhněte si ebook ZDARMA 

Příručka Práva oběti v kostce je určena zejména žákům a studentům, kteří se stali obětí šikany. Příručka je vhodná pro preventisty, kteří díky ní budou schopni lépe pomáhat a radit žákům, kteří se stanou obětí trestného činu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.